Prof. Signe Bāliņa
ESZF profesore, rektora vietniece digitālās sabiedrības jautājumos, ir arī IT kompetences centra vadītāja ar nopietnu pieredzi valsts pārvaldes darbā – bijusi īpašu uzdevumu ministre elektroniskās pārvaldes lietās, bet pašlaik ir Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācijas prezidente. Veiksmīgi darbojusies biznesā, ieņemot AS “Datorzinību centrs” valdes priekšsēdētājas amatu. S.Bāliņai ir unikāla pieredze valsts finansēto pētījumu projektu un programmu īstenošanā, kā arī starptautisku, tajā skaitā Eiropas Komisijas, projektu vadībā.
Prof. Mihails Hazans
ESZF profesors un vadošais pētnieks veic pētījumus un sniedz eksperta pakalpojumus valsts institūcijām un starptautiskām organizācijām (t.sk. Eiropas Komisijai, Pasaules Bankai, OECD, Starptautiskai Darba organizācijai u.c.) darba ekonomikas, darba tirgus un sociālās politikas, migrācijas, izglītības ekonomikas jomās u.c. Par pētījumiem migrācijas jomā M.Hazans 2011.gadā saņēma Spīdolas balvu ekonomikā, bet 2012.g. iekļauts Latvijas zinātnes sasniegumu top 10 sarakstā. M.Hazans ir Latvijas Zinātnes padomes eksperts ekonomikā, LU promocijas padomes ekonomikā loceklis, ESZF Ekonomikas un vadības zinātniskā institūta Zinātniskās padomes loceklis, Darba ekonomikas institūta (IZA, Bonn) asociētais pētnieks un Globālās Darba organizācijas asociētais pētnieks.
Prof. Sandra Jēkabsone
ESZF profesores akadēmiskās intereses ir saistītas ar makroekonomiku un ekonomikas politiku, Latvijas tautsaimniecības attīstības problēmām, t. sk. investīcijām, darba tirgu, valsts struktūrpolitiku u. c. S.Jēkabsonei ir nopietna pieredze gan Latvijas Zinātnes padomes darbā, gan valsts institūciju pasūtītu pētījumu veikšanā, tāpat viņa ir piedalījusies starpvalstu sadarbības projektos. Sagatavojusi vairāk nekā 30 dažādas publikācijas (t. sk. starptautiskos recenzējamos izdevumos) un vienu monogrāfiju, kā arī video lekciju kursu “Praktiskā makroekonomika” (LU Open Minded projekta ietvaros).
Prof. Juris Krūmiņš
Zinātņu doktors ekonomikā (statistikā un demogrāfijā). Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) īstenais loceklis un Latvijas Zinātnes padomes eksperts demogrāfijas nozarē. Latvijas Statistikas padomes loceklis. Latvijas Statistiķu asociācijas un Latvijas Augstskolu profesoru asociācijas valdes loceklis. IUSSP un EAPS loceklis. Population Europe eksperts. Viesprofesora un viespētnieka pieredze ASV, Kanādā, Francijā, Vācijā un Zviedrijā. Dalība Latvijas un starptautiskos pētniecības projektos un augstākās izglītības programmu kvalitātes izvērtēšanā sociālajās zinātnēs. K.Baloža un M.Skujenieka LZA balvas laureāts.
Prof. Jānis Priede
Ieguvis doktora grādu ekonomikā. Savā darbā viņš apvieno akadēmiskās zināšanas ar plašu starptautisku pieredzi un skatījumu. Profesors ir stažējies daudzās ārvalstu universitātēs – Kolumbijas Universitātē (ASV), Fuldas Lietišķo zinātņu universitātē (Vācijā), Islandes Universitātē (Islandē), Varšavas ekonomikas skolā (Polijā), Aveiro Univeristātē (Portugālē) un arī tuvāko kaimiņu universitātēs – Tartu Universitātē (Igaunijā) un Kauņas Tehnoloģiju universitāte (Lietuvā), un citās. Kā vadošais pētnieks piedalās daudzos pētniecības projektos, ir starptautisku zinātnisko publikāciju autors. Ar aizrautību lasa studentiem lekcijas par industriālo ekonomiku un uzvedības ekonomiku.
Prof. Margarita Dunska
ESZF profesores akadēmiskās intereses ir saistītas ar ekonomiku, starptautisko ekonomiku un finansēm. M. Dunska daudzus gadus ir viena no vadošajām ekspertēm šajos jautājumos, t. sk. Akadēmiskā informācijas centra eksperte, ir piedalījusies vairāku programmu akreditācijā citās augstskolās, ieguvusi ilggadēju pieredzi administratīvajā darbā augstākajā izglītībā. Pēdējos gados M. Dunska ir studentu skaita ziņā lielāko programmu direktore ESZF.
Prof. Baiba Šavriņa
ESZF profesore ir divu studiju programmu direktore – tās ir profesionālā maģistra studiju programma “Starptautiskais bizness”, kas bija viena no pirmajām šāda tipa programmām Latvijā, kā arī doktora studiju programmas modulis "Global management and leadership" ārzemju studentiem. Profesorei ir liela starptautiska pieredze, doktora grādu ekonomikā viņa ieguvusi Francijā, ir daudzu starptautisku pētniecības projektu dalībniece. Regulāri lasa lekciju ciklus ārvalstu universitātēs.
Prof. Inna Šteinbuka
ESZF profesore ir Fiskālās disciplīnas padomes priekšsēdētāja un Eiropas Komisijas (EK) viceprezidenta Valda Dombrovska padomniece. No 2011. līdz 2018. gadam vadīja EK pārstāvniecību Latvijā. EK profesore strādāja kopš 2005. gada, bijusi Eiropas Savienības statistikas biroja “Eurostat” Ekonomiskās un reģionālās statistikas departamenta un Sociālās un informācijas sabiedrības statistikas departamenta direktore. Iepriekš I.Šteinbuka vadīja Latvijas Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisiju, kura regulē elektrības, gāzes un telekomunikāciju tirgu, ka ari dzelzceļa un pasta pakalpojumus, bet no 1999.- 2001. gadam bija Starptautiskā Valūtas fonda izpilddirektora vecākā padomniece Vašingtonā, ASV. Prof. Šteinbuka ir Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenā locekle. Profesore ieguvusi ekonomikas doktora grādu Sanktpēterburgas Valsts ekonomikas un finanšu universitātē. Viņas pētniecības intereses ir saistītas ar konkurētspēju, ražīgumu, nodokļiem, budžetu un fiskālo politiku.
Prof. Ērika Šumilo
ESZF profesores akadēmiskās intereses ir saistītas ar starptautisko ekonomiku, inovācijām, sociālo kapitālu un organizācijas kultūru. Vadībzinātnes un demogrāfijas promocijas padomes priekšsēdētāja. E. Šumilo ir ilggadēja starptautiska pieredze pētniecībā un akadēmiskajā darbā, kā arī vadot starptautiskus projektus. Kā Fulbright stipendiāte Veikusi pētniecību Džordžtaunas Universitātē (ASV), vadījusi projektus sadarbībā ar Halifaksas Universitātes (Kanāda), Turku Universitātes (Somija), Tartu Universitātes (Igaunija) un citu augstskolu mācībspēkiem un zinātniekiem.
Asoc. prof. Atis Bērziņš
ESZF asociētā profesora akadēmiskās intereses ir saistītas ar demogrāfiju un statistiku. Pētnieciskās darbības virzieni – demogrāfiskie procesi. Iedzīvotāju depopulācija, sastāva novecošanās, dzimstības analīze, etniskā sastāva izmaiņu analīze, iedzīvotāju skaita un sastāva prognozes. Asociētais profesors ir Latvijas Zinātnes padomes eksperts demogrāfijā. Daudzu Latvijas demogrāfiskās situācijas izpētei veltītu publikāciju un zinātnisko konferenču ziņojumu autors un līdzautors. Pasniedz statistikas un demogrāfijas kursus ESZF studentiem.
Asoc. prof. Oļegs Krasnopjorovs
O.Krasnopjorovam ir vairāk nekā 15 gadu darba pieredze Latvijas Bankā makroekonomikas analīzes un pētniecības jomā. Latvijas Bankā viņš tostarp piedalījās Latvijas makroekonomikas prognožu izstrādē, Eiropas Centrālās Bankas ekspertu grupās, sarunās ar starptautiskām institūcijām (Starptautiskais Valūtas fonds, starptautiskās reitingu aģentūras), kā arī viņš ir bijis Latvijas Bankas inflācijas prognozēšanas modeļa līdzautors. Viņa pētnieciskās intereses ietver ekonometriju un makroekonomiku, īpaši ekonomiskās izaugsmes un produktivitātes, darba tirgus un laimes ekonomikas jomās. Viņš ir vairāk nekā 200 viedokļrakstu autors, regulāri piedalās konferencēs un publiskās diskusijās, kā arī sniedz intervijas. O.Krasnopjorovs ir arī Latvijas Ekonometristu asociācijas valdes priekšsēdētājs un Latvijas Produktivitātes institūta (LU domnīcas “LV PEAK”( direktora vietnieks.
Asoc. prof. Silvija Kristapsone
ESZF asociētās profesores akadēmiskās intereses saistītas ar matemātisko statistisku, vispārīgo un nozaru statistiku, demogrāfiju, datorizētas datu apstrādes metodēm, kā arī pētniecības metodoloģijas jautājumiem. Asociētā profesore ir vairāku mācību grāmatu autore un līdzautore. Pētnieciskās intereses ir statistikas teorijas un sociālekonomisko procesu statistikas problēmas.
Asoc. prof. Uldis Rozevskis
ESZF asociētā profesora akadēmiskās intereses ir saistītas ar modernu informācijas tehnoloģiju izmantošanu biznesā, e-biznesu, e-komerciju, biznesa procesu modelēšanu un simulāciju, analīzi. Asociētajam profesoram ir praktiskā darba pieredze informācijas sistēmu veidošanā lielās organizācijās.
Asoc. prof. Ilona Baumane-Vītoliņa
ESZF asociētās profesores un vadošās pētnieces akadēmiskās intereses saistītas ar organizāciju teoriju, sociālo kapitālu, sociālo tīklu analīzi un inovāciju ekosistēmām, kā arī ētiku un negodīgo uzvedību. Viņa ir arī Starptautiskas Darba un Organizatorisko Vērtību Pētnieciskās Biedrības (ISSWOV - International Society for Study of Work and Orgnizational Values) locekle un zinātniskās komitejas priekšsēdētāja. Bez tam Ilona Baumane-Vītoliņa īsteno darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” ietvaros Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansēto Atbalsts pēcdoktorantūras pētniecības īstenošanai projektu “Efektīvas inovāciju ekosistēmas izveides iespējas Baltijas valstīs” ar Valsts Izglītības un attīstības aģentūras līdzdalību.
Asoc. prof. Ilze Medne
ESZF asociētās profesores akadēmiskās intereses saistītas ar starptautisko ekonomiku un biznesu, tūrisma mārketingu. I. Medne ir piedalījusies Latvijas tūrisma piedāvājuma attīstības rīcības plāna izstrādē Interreg Europe programmas projekta BRANDTour ietvaros, tūristu patērētājuzvedības un apmierinātības pētījumos Rīgā un Jūrmalā, organizējusi Latvijas kā ceļojumu galamērķa atpazīstamības un uztveres pētījumus Vācijā, Austrijā, Šveicē, Nīderlandē un Itālijā. Kā vadošā pētniece I.Medne ir piedalījusies projektos “Augstākā profesionālā izglītība tūrisma biznesa izaugsmes veicināšanai (BOOSTED)” un “Labjūtes un SPA tūrisma sektora profesionālo kompetenču attīstība (WeSkill)”.