STUDIJAS
- Ja Tu studē LU ESZF;
- Kad plāno uzsākt studijas ārvalstīs, būsi beidzis vismaz 1. studiju gadu pamatstudijās;
- Pretendēt var gan BSP, gan MSP līmeņa studenti;
- Pretendēt var tikai uz tām augstskolām ar kurām ir noslēgti sadarbības līgumi (Sk. LU mājaslapā – Studijas – Studijas ārzemēs – Sadarbības augstskolas)
- Studiju mobilitāte nenotiek studiju programmas apguves pēdējā semestrī. (studiju mobilitātei ir jānoslēdzas studiju pēdējā semestra pirmajā mēnesī)
- Tu esi sekmīgs. Sekmes: vidējā svērtā atzīme A daļā ir ne zemāka par 7 ballēm.
- Tavas valodas zināšanas nav šķērslis ne mācībām, ne saziņai.
1. Jāizvēlas kāda no LU ESZF sadarbības universitātēm (studenti var izvēlēties līdz 3 universitātēm, sakārtojot tās pēc prioritātēm).
Augstskolas ar kurām, fakultātei ir noslēgti sadarbības līgumi ir pieejami mājas lapā, sadaļā – Studijas – Studijas ārzemēs. Katrai studiju programmai ir pieejami savi sadarbības līgumi.
Aspazijas Bulvāra 5 sadarbības augstskolas
Lūdzu, ņemiet vērā, ka studiju līmenis P- Post Graduate (Maģistri), Level U- Under Graduate (bakalauri) and D- Doctoral studies (PhD)
Izvēloties universitātes, jāpievērš uzmanību:
- Kādā valodā tiek piedāvāti studiju kursi izvēlētajā augstskolā;
- Kādi studiju kursi tiek piedāvāti izvēlētajā universitāti, (konkrēto studiju kursu izvēle jānorāda pieteikuma anketā 30 ECTS apmērā)
2. Aizpildi pieteikuma formu:
Ja studē Aspazijas Bulvārī 5, Tev jāaizpilda Online pieteikuma forma
Ja studē Lauvas ielā 4, Tev jāaizpilda šī Online pieteikuma forma
3. Pievieno: CV; Svešvalodu zināšanu apliecinošo dokumentu kopijas (var iesniegt CE, IELTS, TOEFL sertifikātu kopijas vai atzīmi no LUIS) un Motivācijas vēstule (angļu valodā);
Dokumentiem jābūt aizpidītiem datorrakstā pdf formātā (citi formāti netiks pieņemti)
ERASMUS + apmaiņas studiju konkursa atlases kritēriji
Kas notiek pēc pieteikšanās?
- Iesniegtie dokumenti tiks izskatīti komisijas sēdē;
- Rezultāti tiks paziņoti, katram pretendentam e-pastos;
- Ja esiet nominēts mācībām ārvalstu augstskolā, tad sazinies ar LU ESZF ārējo sakaru koordinatoriem, kuri Tevi konsultēs par tālāko rīcību un dokumentu sagatavošanu.
- Pārliecinies par to, uz kuru no izvēlētajām augstskolām esi apstiprināts!
- Izpēti visu pieejamo informāciju apmaiņas augstskolas mājas lapā (Incoming Students)!
- Precizē dokumentu iesniegšanas termiņu apmaiņas augstskolā (Deadlines for application)!
- Pārbaudi, kādā formā notiek pieteikšanās (internetā, pa pastu u.c.)!
- Pārbaudi, kādi dokumenti piesakoties apmaiņas augstskolā būs jāiesniedz!
- Pārbaudi savas pases derīguma termiņu - tai jābūt derīgai 3 mēnešus ilgāk par plānoto atgriešanās datumu no studijām ārvalstu augstskolā!
- Sagaidi informatīvo e-pastu no LUESZF koordinatores!
- Iesniedz pieteikuma anketu fakultātes koordinatorei, iesniedzot šo anketu students apstiprina savu dalību Erasmus+ programmā! (pieteikuma anketu Jums izsūtīs koordinatore)
- Izpēti kopmītņu piedāvājumu un vietu rezervēšanas iespējas, kā arī tur noteiktos datumus un termiņus!
- Seko līdzi visiem termiņiem un regulāri pārbaudi e-pastu!
- Sagatavo EVAK karti – tā ir Eiropas veselības apdrošināšanas karte, ko Nacionālais veselības dienests izsniedz bez maksas uzreiz + papildus novērtē savu veselības stāvokli, jo ārsta vizīte ārzemēs ir dārgāka!
Der zināt:
- LU rekomendē pieteikuma dokumentus nosūtīt 2 nedēļas pirms noteiktā termiņa
- Biežāk pieprasītie dokumenti: transcript of records jeb sekmju izraksts, learning agreement jeb trīspusējs līgums par Jūsu apmaiņas studiju saturu
- Pirms līguma (learning agreement) aizpildīšanas, kursu saskaņošana ir jāveic ar programmas direktoru e-pastā un jāparaksta saistību iesniegums, ko Jums nosūta LU ESZF koordinatore
- Departmental coordinator – tas ir programmas direktors/-e.
- Erasmus+ mobilitātē (studijas + prakse) var doties viens un tas pats students katrā studiju līmenī kopumā 12 mēnešus
- Stipendiju izmaksa notiek 90 % no piešķirtās stipendijas summas kā avansa maksājums, bet 10 % pēc studējošā individuālās atskaites iesniegšanas pēc apmaiņas perioda
- Pēc pieteikuma nosūtīšanas lielākā daļa ārvalstu augstskolu atsūta studējošajam oficiālu apstiprinājumu par uzņemšanu studijām (Letter of acceptance, Aufnahmebestätigung)
Oficiālie LU dati:
Name: UNIVERSITY OF LATVIA
Address: Raiņa blv. 19, Riga LV-1586, Latvia Erasmus code: LV RIGA 01
Erasmus Institutional Coordinator: Ms. Sintija Maculevica, International Relations Department,
ph. +371-67034334; fax +371-67243091;
E-mail: ad@lu.lv
Katrs students, kurš dodas studiju mobilitātē saņem stipendiju.
ERASMUS + programmā var piedalīties vairākkārt!
Ja jau esi izmantojis LLP/ERASMUS stipendiju studiju semestrim ārzemēs, tad arī tu vari izmantot atlikušos no 12 iespējamajiem mēnešiem dalībai ERASMUS+!
Piemēram, ja tu jau biji apmaiņas studijās 5 mēnešus, tad atlikušos 7 mēnešus vari izmantot gan praksei, gan studijām ERASMUS + ietvaros.
Atceries!
Augstskolu pieprasītie dokumenti un pieteikšanās termiņi ļoti atšķiras, tādēļ veltiet laiku, lai rūpīgi iepazītos ar Jūs interesējošo augstskolu piedāvājumu un prasībām!
- Pirms došanās apmaiņas studijās, fakultātes koordinatorei tiek iesniegts dekānam adresēts un no studenta un programmas direktora puses parakstīts iesniegums par studijām ārzemēs un veidlapu par A daļas kursu atstrādāšanu
- Balstoties uz šo iesniegumu, semestra pirmajās divās studiju nedēļās tiek sagatavots rīkojums par studijām ārzemēs
- Reģistrācijas nedēļā reģistrējies nākamajam studiju semestrim, A daļas studiju kursiem un kursa darbam, ja tas ir paredzēts pēc studiju plāna, LU informatīvajā sistēmā (LUIS)
- Rīkojums par sesijas pagarinājumu tiek sagatavots dažas nedēļas pirms sesijas
- Ievēro valodas testa, starpatskaites un citus termiņus
- Ja gadās ārkārtas situācija, par to nekavējoties informē LU ārlietu departamentu un fakultātes koordinatoru
- Atgriežoties aizpildi visus tiešsaistes testus, ko saņemsi e-pastā un Ārlietu departamentā iesniedz visus nepieciešamos dokumentus
- Otrais stipendijas maksājums 10 % apmērā tiek pārskaitīts uz studējošā kontu 30 dienu laikā pēc Erasmus+ studējošā individuālās atskaites iesniegšanas tiešsaistē un visu atskaišu dokumentu iesniegšanas LU Ārlietu departamentā
- Studiju metodiķei iesniedz ārvalstīs saņemto sekmju izrakstu (transcript of records), balstoties uz šo dokumentu, tiks veikta Jūsu studiju rezultātu atzīšana
- Ja sekmju izraksts no ārvalstu augstskolas kavējas, tad reģistrācijas nedēļā kopā ar studiju metodiķi pārrēķiniet katra kursa kredītpunktu vērtību no ECTS, lai precizētu apgūstamo studiju kursu apjomu un sadalījumu pa programmas daļām
- Ievēro sesijas pagarinājuma termiņu, ņem vērā, ka visi darbi un eksāmeni ir jānokārto vismaz 5 darba dienas līdz šim termiņam, lai pasniedzēji paspēj pārbaudīt un novērtēt Jūsu studiju rezultātus
- Lai citiem studentiem būtu detalizētāka informācija par Tevis izvēlēto ārvalstu augstskolu, pēc atgriešanās dalies ar savu pieredzi un gūtajām atziņām
Ja rodas kādi jautājumi:
1. Aspazijas bulvārī 5 studējošajiem: rakstiet nora.batraga@lu.lv vai pierakstieties uz konsultāciju 222. telpā!
2. Lauvas ielā 4 studējošajiem: rakstiet aleksandra.kjakste@lu.lv
PRAKSE
Latvijas Universitātes Ekonomikas un sociālo zinātņu fakultāte saviem studentiem piedāvā iespēju pieteikties ERASMUS+ praksei. Tā ir iespēja aizstāt LU studiju plānā paredzēto praksi un pavadīt 2-4 mēnešus kādā ārvalstu uzņēmumā vai organizācijā un saņemt stipendiju.
Pieteikšanās ERASMUS+ prakses mobilitātei ir atvērta līdz brīdim, kad visam stipendijas ir sadalītas.
Kas jādara lai pieteiktos?
- Jāsameklē uzņēmums ārvalstīs un jāsaņem ielūgums (acceptance letter), ka šis uzņēmums būtu gatavs Tevi uzņemt kā praktikantu;
- Jāaizpilda elektroniskā pieteikuma anketa
- Jāpievieno:
Svešvalodu zināšanu apliecinošo dokumentu kopijas (var iesniegt CE, IELTS, TOEFL sertifikātu kopijas vai atzīmi no LUIS)
CV ( brīvā formā angļu valodā)
Ārvalstu uzņēmuma ielūguma ( acceptance letter ).
Apstiprinājums/ rekomendācijas vēstule no studiju programmas direktora/res
ERASMUS + prakšu izvērtēšanas kritēriji
Studentu pieteikumi tiek izvērtēti konkursa kārtībā, ja pieteikušies vairāki pretendenti vienlaicīgi. Ja pieteikšanās brīdī ir tikai viens pretendents, tam tiek piešķirts finansējuma, ja tas atbilst izvērtēšanas kritērijiem.
Kā meklēt prakses vietu?
- Erasmus Student Network platforma prakses vietām ERASMUS+ ietvaros http://erasmusintern.org/
- Individuāli sazināties ar uzņēmumiem ārvalstīs un meklēt prakses vietu
Kas var pieteikties stipendijai?
1.Iepriekš saskaņojot ar savas programmas direktoru ERASMUS+ prakses stipendijai var pieteikties:
- Otrā līmeņa profesionālas un bakalaura augstākās izglītības pilna laika klātienes, kā arī nepilna laika klātienes studenti.
- Profesionālo maģistru un maģistru augstāko izglītības programmu pilna laika klātienes, kā arī nepilna laika klātienes studenti
2.Uz stipendiju var pretendēt arī studenti, kas jau ir saņēmuši stipendiju studijām LLP ERASMUS un ERASMUS+ programmas ietvaros.
Visiem pretendentiem uz ERASMUS+ prakšu stipendiju ir jāiepazīstas ar apmaiņas programmas noteikumiem.
Svarīgi:
- ERASMUS+ prakses ilgums ir 2 līdz 4 mēneši
- ERASMUS+ praksi var veikt kādā no ERASMUS zonas valstīm, izņemot Latviju. Zonā ir iekļautas visas ES valstis, kā arī Norvēģija, Īslande, Lihtenšteina un Turcija!
- Praksi var veikt valsts vai privātajā organizācijā, institūcijā vai izpētes centrā. ERASMUS+ prakses stipendiju nevar saņemt, ja prakses vieta ir ES institūcijās vai vēstniecībās Latvijas valsts pārstāvniecībās!!!
- Pirms pieteikšanās praksei, ir jāsaskaņo ar savas studiju progrmmas direktoru prakses atzīšanu!
- Prakses laikā nedrīkst ņemt akadēmisko gadu!
Ja rodas kādi jautājumi, rakstiet nora.batraga@lu.lv
ERASMUS+ ārpus Eiropas valstīm
Erasmus+ KA107 studiju mobilitāte dod iespēju studējošajiem pavadīt integrētu studiju periodu kādā no partneru dalībvalstu augstskolām. Programmas mērķis ir dot iespēju studentiem gūt vērtīgu akadēmisko, valodas un kultūras pieredzi, studējot citās valstīs; sekmēt labi kvalificētu, atvērtu un starptautiski pieredzējušu jaunu cilvēku – topošo profesionāļu attīstību.
Studiju mobilitātē var piedalīties studējošie, kuri ir reģistrēti studijām LU un neatrodas akadēmiskajā atvaļinājumā.
Lai pieteiktos jāaipilda pieteikuma anketa, pievieno CV, Motivācijas vēstuli un svešvalodu zināšanu apliecinājumu un jāiesniedz fakultātes ārējo sakaru koordinatoram.
Biežāk izmantotie dokumenti pieejami šeit.
Erasmus+ programmas ietvaros studenti var izmantot 12 mēnešu periodu, piemēram, ja students jau ir izmantojis 5 mēnešus Erasmus+ apmaiņas studijām, tad viņam vēl ir 7 mēneši, kurus var izmantot ERASMUS+ prakses mobilitātei un/ vai ERASMUS+ pasaules mobilitātei.
Visiem studentiem ir jāpiezīstās ar kopējiem Erasmus+ programmas nosacījumiem
Pieteikumu izvērtēšanas kritēriji
-
Studiju atsākšana
-
Studentu pašpārvalde