Prof. Daunis Auers
ESZF profesora, Doktora studiju programmas “Sociālās zinātnes” direktora, Eiropas Savienības Žana Monē profesūras granta ieguvēja un šī projekta vadītāja (Jean Monnet Chair), kā arī LU studiju virziena “Socioloģija, politoloģija, antropoloģija” vadītāja pētnieciskās intereses ietver politiskās partijas, vēlēšanas, politiskos riskus un ekonomikas konkurētspēju. Profesors ir studējis Londonas Ekonomikas augstskolā (LSE) un Londonas Universitātes Koledžā (UCL), kā arī bijis Fulbraita programmas pētnieks Kalifornijas Universitātē Berklijā un Vašingtonas Universitātē, Sietlā, kā arī Baltijas-Amerikas Brīvības fonda pētniecības ietvaros strādājis Wayne State Universitātē, Detroitā.
Prof. Jānis Ikstens
ESZF profesora, Politikas zinātnes MSP direktora un Sociālo un politisko pētījumu institūta (SPPI) vadošā pētnieka akadēmiskās intereses saistās ar politisko partiju un vēlētāju uzvedības pētīšanu. Profesors strādājis Vidzemes Augstskolā un Rīgas Juridiskajā augstskolā, kā arī darbojies OSCE ODIHR politisko partiju ekspertu grupā un ieguvis Baltijas-Amerikas brīvības fonda un Fulbraita stipendijas, stažējoties Kolumbijas universitātē ASV. J. Ikstens vada nacionālo projektu Comparative Study of Electoral Systems programmā un ir VPP Sustinno vadītājs.
Asoc. prof. Ivars Ijabs
ESZF asociētā profesora, Sociālo un politisko pētījuma institūta (SPPI) vadošā pētnieka un Eiropas Parlamenta deputāta pētnieciskās intereses aptver plašu tēmu loku, tostarp politisko teoriju, demokrātijas un pilsoniskās sabiedrības attīstību, Eiropas Savienības politiskos procesus, kā arī Latvijas un starptautiskās politikas dinamiku. I. Ijabs ir studējis filosofiju Latvijā un Vācijā, ieguvis šajā jomā gan bakalaura, gan maģistra grādus, un vēlāk pievērsies politikas pētniecībai doktorantūras studijās.
Asoc. prof. Toms Rostoks
ESZF asociētā profesora, Politikas zinātnes BSP direktora, Diplomātijas MSP direktora un LU Ētikas komisijas dalībnieka pētnieciskās intereses saistās ar Latvijas un Baltijas valstu drošību, NATO atturēšanas stratēģiju Baltijas valstīs, valstu nodomiem, Latvijas ārpolitiku un drošības politiku, kā arī militārā dienesta modeļa izvēli ietekmējošos faktorus. T. Rostoks doktorantūras studiju gaitā pusotru gadu stažējies Humbolta Universitātē Berlīnē (Vācija) un pusgadu Ratgersa Universitātē Ņūdžersijā (ASV).