Lekcija aplūkos kopradi kā veidu, kas ļauj radīt iekļaujošus risinājumus sarežģītiem izaicinājumiem, kā arī tiks aplūkotas interaktīvo inovāciju teorētiskie un praktiskie aspekti. Izmantojot multi aģentu pieeju (multi-actor approach) interaktīva inovācija tiks uzlūkota kā dinamisks process, kas paredz četrkāršās spirāles (quatruple helix) grupu pārstāvošo aģentu iesaisti un iekļaujošu, uz kopradi orientētu kopradi. Lai ilustrētu kopradi, tiks aplūkoti dažādi koprades modeļi, padziļinātu uzmanību veltot koprades spirālei – pieejai, kas paredz iteratīvu pieeju inovācijām, kuras pamatā ir konstanta koprades efektivitātes un mērķu pārskatīšana.
Lekcijā aplūkotie teorētiski uzstādījumi tiks papildināti ar empīriskiem datiem, ilustrējot faktorus, kuri ietekmē sekmīgu koprades procesu un unikālos izaicinājumus, kas koprades procesā četrkāršās spirāles aģentu grupām var rasties. Dati arī ilustrēs koprades īpatnības, kas ir saistāmas ar koprades kontekstu un organizatorisko un meta-organizatorisko formu, tāpat ar datiem tiks ilustrēts, kā koprades spirāles ietvaros koprade mainās, ejot cauri atkārtotām koprades iterācijām.
Atklātā vieslekcija notiks, organizējot Miķeļa Grīviņa vēlēšanas asociētā profesora amatā darbam Rīgas Stradiņa universitātē (RSU). Dr. sc. soc. Miķelis Grīviņš ir tenūrprofesors RSU, kurš savos akadēmiskajos pētījumos fokusējas uz pārtikas sagādes ķēdēm un pārtikas patēriņu. Viņš ir arī konsultējošais eksperts Latvijā un citur Eiropā par pārtikas iniciatīvām, sagādes ķēdēm, savvaļas produktiem, lauksaimniecības finansējumu un Austrumeiropas pārtikas sagādes prakšu specifiku.
Vieslekciju laipni aicināti apmeklēt visu programmu studenti!