
Promocijas darba tēma ir saistīta ar mūsdienu mātišķības diskursiem un mātišķības mediatizāciju, fokusējoties uz konkrētu grupu: heteronormatīvām vidusšķiras sievietēm Latvijā. Pētījuma pamatā, pirmkārt, ir dažādie mātišķības diskursi un to savstarpējās attiecības masu medijos un sociālās tīklošanas vietnēs, jauno māšu naratīvos un publiskā diskursā Latvijā un, otrkārt, mātišķības mediatizācijas formas, darbā pievēršoties tam, kā sociālās tīklošanās vietnes, īpaši Twitter (X) un Facebook, papildina mātišķības pieredzi.
Latvijas un Eiropas Savienības demogrāfiskās krīzes kontekstā promocijas darbs sniedz būtisku ieguldījumu gan vietējā, gan globālā mātišķības un ģimenes studiju pētniecībā. Pirmkārt, darbā tiek pētīti mātišķības diskursi, to savstarpējā saistība un klātbūtne publiskajā telpā – gan masu medijos, gan sociālās tīklošanās vietnēs, īpaši fokusējoties uz Latviju, bet vienlaikus piedāvājot arī plašāku izpratni par mātišķības diskursiem un vienojot diskusiju ar pētījumiem no citām Rietumeiropas valstīm. Otrkārt, izcelti tiek jauno māšu personīgie naratīvi saistībā ar mātišķības pieredzi, kontrastā ar dominējošo mātišķības diskursu, tādējādi atsedzot mūsdienu mātišķības konfliktus un izaicinājumus, kuri ir nepietiekami pārstāvēti masu medijos. Treškārt, darbā tiek pētīta un analizēta mūsdienu mātišķības mediatizācija, uzmanības centrā izvirzot sociālās tīklošanās vietnes, kā arī ieguvumus un problēmas, kas rodas no mediatizētas mātišķības pieredzes veidošanas.
Promocijas darbs izstrādāts LU Ekonomikas un sociālo zinātņu fakultātes prof. Dr. hist. Vitas Zelčes zinātniskā vadībā. Darbu recenzējusi Vidzemes Augstskolas asoc. prof. Dr. hist. Agnese Dāvidsone un prof. Dr. sc. comm. Jānis Buholcs, kā arī Džordža Vašingtona universitātes asoc. prof. Ph. D. Daina Eglītis (ASV).
Ar promocijas darbu iespējams iepazīties LU Bibliotēkā: Raiņa bulvārī 19, Rīgā.