Pirmā mācību grupa, kurā savas zināšanas papildināja sociālie darbinieki, kas strādā gan sociālajos dienestos, gan biedrībās un nodibinājumos, mācības uzsāka šī gada septembrī. Ekonomikas un sociālo zinātņu fakultātes un Labklājības ministrijas kopprojekta “Profesionāla un mūsdienīga sociālā darba attīstība” mērķis ir paaugstināt sociālā darba efektivitāti un sociālajā jomā strādājošo speciālistu profesionalitāti
Izglītības programmas ietvaros tās dalībnieki ieguva jaunas zināšanas par tādām tēmām kā sociālā darba kopienā vieta un loma, kopienu veidi un dažādību aspekti, kopienas vajadzības un resursu izpēte, prakses pieejas, resursu piesaiste, kopienu noturība krīzes situācijās u.tml.
Lai saņemtu apliecību, katrs mācību grupas dalībnieks mācību noslēgumā prezentēja savu praktisko darbu, kurā tika identificēta konkrēta kopiena, analizētas kopienas vajadzības, atrasti resursi un izstrādāts rīcības plāns to īstenošanai.
Kā vēsta pirmās mācību grupas dalībniece Kristīne Bula: "Man mīļš ir teiciens: “Viens nav cīnītājs” un, manuprāt, tas lieliski sader ar sociālo darbu kopienā, jo tas uzsver komandas darba nozīmīgumu dažādos līmeņos. Lai sasniegtu mērķus, sociālajam darbiniekam kopienā ir jāspēj veidot sadarbība gan ar kopienu, gan ar lēmuma pieņēmējiem. Sociālajam darbiniekam un viņa komandai ir jābūt kā tiltam, kas savieno kopienu ar tai nepieciešamajiem resursiem."
Mācību laikā ar savām zināšanām, pieredzi un ieteikumiem dalījās lektori – sociālā darba kopienā eksperte Gunita Dzene, sociālās plānošanas eksperts Jonas Bihels, sociālā darba eksperte Aiga Romāne-Meiere un LU asociētās profesores Līga Rasnača un Baiba Bela, viselektore, projektu vadītāja, biznesa, sociālo ideju un kopienu attīstītāja Inese Šubēvica, vieslektore, biedrības “Latvijas Lauku forums” izpilddirektore Anita Seļicka.
Par projekta tālākajām gaitām:
Projekta “Profesionālā un mūsdienīga sociālā darba attīstība” ietvaros līdz 2026.gada rudenim tiks organizētas mācības vēl trīs grupām.
Dalība programmā dalībniekiem ir bez maksas, jo dalības maksu pilnībā sedz projekts.
Mācībām programmā “Sociālais darbs kopienā” var pieteikties sociālie darbinieki, kuri strādā iestādēs, kas sniedz sociālos pakalpojumus, un kas ir ieguvuši otrā līmeņa profesionālo augstāko vai akadēmisko izglītību sociālajā darbā.
Nākamā mācību grupa uzsāks mācības jau 2025.gada februārī. Vairāk informācijas un pieteikšanās saite ir atrodama šeit: https://www.muzizglitiba.lu.lv/muzizglitibas-piedavajums/programmas/veseliba-sports-un-drosiba/sociala-labklajiba/socialais-darbs-kopiena-175-stundas/