Seminārs sniegs iespēju uzzināt par dažādām zaļās infrastruktūras labajām praksēm un to aspektiem mežiem un kokiem. Labās prakses piemēri apkopoti no projekta partneriem un ekspertiem Spānijā, Zviedrijā, Beļģijā, Nīderlandē, Vācijā, Itālijā, Slovēnijā, Horvātijā un Latvijā.
Interesenti aicināti pasākumam reģistrēties līdz 2025. gada 17. janvārim. Pieslēgšanās saiti un semināra darba kārtību reģistrētie klausītāji saņems e-pastā divas dienas pirms pasākuma.
Tiešsaistes seminārs ir viena no aktivitātēm “Interreg Europe” programmas “Zaļā infrastruktūra mežam un kokiem” (Green Infrastructure for Forest and Trees – GIFT) īstenošanas laikā.
GIFT projekta mērķis ir maksimizēt inovatīvu zaļās infrastruktūras starpnozaru pieeju koku un mežu kontekstā, nodrošinot tieši zaļajā infrastruktūrā balstītu integrētu pieeju politikas plānošanā dažādās nozarēs.
Projekta inovatīvā pieeja tiecas uzlabot reģionālo politiku, vairojot izpratni par to, ka pietiekama koku un mežu zaļā infrastruktūra ir priekšnoteikums bioloģiskās daudzveidības samazināšanās apturēšanai un klimata pārmaiņu mazināšanai.
Projektu īsteno 10 partneri no deviņām valstīm: Teritoriju studiju institūts (Spānija), Vesterjētlandes lēnes apgabala administratīvā padome (Zviedrija), Flandrijas Zemes aģentūra (Beļģija), Frīzlandes province (Nīderlande), Leipcigas pilsētas un reģionu pašvaldību apvienība (Vācija), Rimini province (Itālija), Slovēnijas mežsaimniecības institūts (Slovēnija), Zagrebas pilsēta (Horvātija), Uzņēmējdarbības atbalsta centrs “Kranj” (Slovēnija), kā arī LU partnera-padomdevēja statusā. Projekta vietne: www.interregeurope.eu/gift un www.lu.lv/cets/research/euproject/gift/.