Foto: Toms Grīnbergs, LU Komunikācijas departaments.

Latvijas Universitāte (LU) turpina stiprināt savu pētniecisko kapacitāti un starptautisko konkurētspēju, izsludinot konkursu uz tenūrprofesūras vietu mākslīgā intelekta, ekonomikas un sabiedrības jomā - ekonomikas un uzņēmējdarbības nozarē. Pieteikšanās termiņš - šī gada 31. augusts.

Latvijas Universitāte savas konkurētspējas stiprināšanai izsludina atklātu konkursu uz tenūrprofesora amatu mākslīgā intelekta, ekonomikas un sabiedrības jomā, ekonomikas un uzņēmējdarbības nozarē. 

No tenūrprofesoriem sagaida augstas kvalitātes intensīvu zinātnisko darbību Latvijas un starptautiskā mērogā, kā arī starpdisciplināru sadarbību, savienojot tehnoloģiskos sasniegumus ar ekonomisko realitāti un sabiedrības labklājību, lai integrētu pētījumu rezultātus citu LU pētniecības jomu attīstībā un veicinātu niansētāku, ētiskāku un labvēlīgāku mākslīgā intelekta integrāciju mūsu ekonomikas un sabiedrības struktūrā. Pozīcija ietver gan motivējošu atalgojumu, gan atbalstu pētniecības grupas izveidei.

Pretendentiem nepieciešams zinātņu doktora grāds, starptautiski atzīts sniegums pētniecībā, pieredze organizatoriskajā darbā un komandas vadībā pēdējo sešu gadu laikā, kā arī angļu valodas prasmes vismaz C1 līmenī. Tiks novērtēta arī izcilība pedagoģiskajā vai profesionālajā darbībā un spēja stratēģiski vadīt pētījumus. 

Darba samaksa paredzēta, sākot no 5600 EUR mēnesī (bruto) asociētajam tenūrprofesoram un no 7000 EUR (bruto) tenūrprofesoram, kā arī tiks nodrošināts sākotnējais un ikgadējais pētniecības finansējums. 

Detalizēta informācija par vakancēm, prasībām un iesniedzamajiem dokumentiem pieejama LU portālā, Nodarbinātības valsts aģentūras portālā www.nva.gov.lv, kā arī starptautiskajā pētnieku vakanču platformā Euraxess

LU jau šobrīd darbojas septiņi tenūrprofesori – medicīnā, fizikā, datorzinātnēs, valodniecībā, filozofijā, sociālajās zinātnēs un digitālajās humanitārajās zinātnēs. Drīz darbu uzsāks tenūrprofesors ķīmijā. Universitāte turpina attīstīt šo akadēmiskās izcilības ietvaru, ieviešot starptautiski atzītu tenūras sistēmu arī Latvijā. Šī sistēma paredz, ka vēlētajam akadēmiskajam personālam – asociētajiem profesoriem vai profesoriem – ir paredzams finansējums savam un komandas darbam ilgtermiņā.

Dalīties