
“Tiesu sistēmas attīrīšana ir viena no svarīgākajām un sarežģītākajām reformām, ko esam uzsākuši,” norādīja Moldovas ārlietu ministrs Mihajs Popšojs (Mihai Popșoi). “To īstenojam caur tā dēvēto vērtēšanas procesu. Procesā piedalās komisija, kuras sastāvā ir bijušie tiesneši un prokurori no Rietumvalstīm, kā arī no pašas Moldovas. Viņi izvērtē tiesnešu un prokuroru profesionalitāti un godaprātu. Šī sistēmas attīrīšana ir ārkārtīgi svarīga Moldovas nākotnei,jo, no ekonomiskā viedokļa, lai radītu uzticamu un ilgtspējīgu uzņēmējdarbības vidi, pats svarīgākais ir profesionāla un godīga tiesu vara. Lai tad, kad jums ir tiesvedība ar biznesa partneri, jūs varat būt drošs, ka uzvarēs nevis tas, kurš samaksā vairāk, bet gan tas, kuram ir taisnība.”
Moldovas ārlietu ministrs uzsvēra: “Ja tiesas process pārvēršas par "kurš vairāk maksā" sacensību, tas nopietni kaitē investīciju videi valstī. Veicam visus šos centienus, lai uzlabotu dzīves kvalitāti Moldovā, stiprinātu ekonomiku, un vienlaikus tas palīdz mums virzīties tuvāk Eiropas Savienībai (ES).”
Uz jautājumu, kad Moldovas ceļš uz integrāciju ES varētu vainagoties galarezultātā, Mihajs Popšojs studentiem atbildēja cerīgi – piecos gados, ietverot savienības līguma ratifikācijas procesu.
Moldovas Ministru prezidenta vietnieks un ārlietu ministrs Mihajs Popšojs divu dienu vizītes Latvijā tikās ar Latvijas ārlietu ministri Baibu Braži Saeimas priekšsēdētāja biedri Zandu Kalniņu-Lukaševicu, Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci un NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktoru Jāni Sārtu. Galvenais sarunu temats bija sadarbība Moldovas integrācijas procesā Eiropas Savienībā.
M. Popšojs ir arī Moldovas Rīcības un solidaritātes partijas priekšsēdētāja vietnieks. M. Popšojam ir bakalaura un maģistra grāds starptautiskajās attiecībās, viņš ieguvis maģistra grādu Eiropas sabiedriskajā politikā Jorkas Universitātē un Centrāleiropas Universitātē, kā arī - politikas zinātņu doktora grādu Milānas Universitātē.