
Doktorants(-e)/zinātniskais asistents (-e) darbam projektā tiek meklēts uz pusslodzi un uz noteiktu laiku – 4 gadi, ar iespēju veiksmīgas sadarbības gadījumā darba līgumu arī pagarināt. Izvēlētais kandidāts darbosies projektā, vienlaikus sagatavojot par ar projektu saistītu tēmu savu promocijas darbu LU doktorantūrā.
“Dalība projektā ir lieliska iespēja ambiciozam jaunajam zinātniekam vai zinātniecei apvienot studijas doktorantūrā ar praktisku pētniecisko darbu. Tā ļauj jau studiju laikā kļūt par daļu no starptautiskas pētnieku komandas, iesaistīties publikāciju veidošanā, kā arī izmantot citas doktorantiem pieejamās atbalsta iespējas. Iegūtā pieredze pavisam noteikti veidos spēcīgu pamatu turpmākai zinātniskajai karjerai,” norāda projekta vadītāja, ESZF tenūrprofesore Inta Mieriņa.
Pētniecība norisināsies starptautiskā, pieredzējušu pētnieku komandā, sniedzot iespēju doktorantam stiprināt gan metodoloģiskās prasmes, gan zinātnisko kompetenci, strādājot pie inovatīva un vērienīga starptautiska projekta. Projekta gaitā tiks nodrošināta pieeja unikāliem datiem, kas palīdzēs veidot doktoranta zinātnisko profilu un konkurētspēju starptautiskā vidē. Doktorantam būs iespēja kļūt par līdzautoru publikācijām kopā ar pētījuma vadītāju un konsultatīvās padomes locekļiem, kā arī izmantot citas profesionālās izaugsmes iespējas – kvalifikācijas celšanas kursus, apmācības, dalību starptautiskās apmaiņas programmās, elastīgu darba laiku, finansiālu atbalstu konferencēm un veselības apdrošināšanu.
Projekta gaitā doktorantam tiks uzticēti pētniecības uzdevumi, atbilstoši viņa profesionālajai specializācijai un interesēm, piemēram, naratīvu analīze vai kvantitatīva tekstu analīze, izmantojot mākslīgā intelekta rīkus. Paredzēta aktīva iesaiste pētniecības instrumentu (anketu, interviju vadlīniju u.c.) tulkošanā un testēšanā, sekundāro datu identificēšanā, apkopošanā un analīzē (literatūra, statistika, pētījumi u.c.), kā arī lauka darba veikšanā – fokusgrupu organizēšanā un padziļinātajās intervijās ar iesaistītajām pusēm un iedzīvotājiem. Tāpat doktorants piedalīsies datu analīzē, palīdzēs organizēt projekta konferences un zinātniskās sanāksmes, kā arī būs iesaistīts zinātnisko rakstu sagatavošanā un rezultātu prezentēšanā.
Pretendentam jābūt ar maģistra grādu sociālajās vai humanitārajās zinātnēs, kā arī labu metodoloģisko sagatavotību kvalitatīvajās un/vai kvantitatīvajās pētniecības metodēs. Nepieciešamas teicamas latviešu un angļu valodas zināšanas, kā arī tiek sagaidīta pozitīva attieksme, vēlme mācīties un profesionāli pilnveidoties, augsta atbildības sajūta, spēja strādāt gan patstāvīgi, gan komandā, kā arī labas organizatoriskās prasmes, ambiciozitāte un mērķtiecība.
Par priekšrocību tiks uzskatīta pieredze šādās jomās: aptaujas eksperimentu izstrāde un analīze, padziļinātas zināšanas par teksta analīzes metodēm un/vai lielajiem datiem, ukraiņu un/vai krievu valodas prasmes, kā arī pieredze starptautisku pētījumu īstenošanā. Šīs prasības nav obligātas, taču tiks vērtētas kā papildu bonuss. Atalgojums paredzēts 1300 EUR bruto mēnesī par 1/2 slodzi.
Uzņemšana doktorantūrā Latvijas Universitātē notiek no 18. līdz 29. augustam, aizpildot elektronisko pieteikumu LU tīmekļvietnē lu.lv vai iesniedzot dokumentus personīgi Kalpaka bulvārī 4, 218. telpā.
Par projektu:
Latvijas Universitātes Ekonomikas un sociālo zinātņu fakultātes migrācijas pētnieku grupa ESZF tenūrprofesores Intas Mieriņas vadībā 2025. gadā uzsāk īstenot Eiropas Pētniecības padomes (ERC) granta projektu “Imigrantu uzņemšana Centrālajā un Austrumeiropā: mācības no Krievijas iebrukuma Ukrainā”, kurā starptautiska un starpdisciplināra komanda pēta un analizē iemeslus un apstākļus, kas ietekmē iedzīvotāju attieksmes pret iebraucējiem.
Šis starptautiski salīdzinošais pētījums koncentrējas uz vairākām “gadījumu analīzes” valstīm: Latviju, Poliju, Ungāriju un Itāliju, un pielieto plašu inovatīvu metožu klāstu, lai gūtu detalizētas atbildes gan attiecībā uz dažādu migrantu raksturojumu, gan uzņemošās sabiedrības specifikas ietekmi. Vairāk informācijas par projektu pieejama šeit.