2012.gada augustā-septembrī astoņi LU Ekonomikas un vadības fakultātes studenti no dažādām finanšu studiju programmām piedalījās Erasmus starptautiskajā studentu mācību programmā „Investment Funds in Europe – The impact of current regulation changes on the role of UCITS and non-UCITS in different countries”.
Erasmus intensīvā programma ir 10 dienu studiju programma, ko kopīgi īstenoja Latvijas, Kipras, Lihtenšteinas, Luksemburgas un Maltas universitātes studenti un mācībspēki. Šogad programma tika organizēta Kiprā, Kipras Universitātē, tajā kopumā piedalījās 40 studenti. Šīs programmas mērķis ir jaunu zināšanu iegūšana par Eiropas ieguldījumu fondu tirgu, kā arī Eiropas Savienības ieguldījumu fondu direktīvu un noteikumu padziļinātas izpratnes veicināšana.
Programmas ietvaros mēs prezentējām savus pētnieciskus darbus, kas bija saistīti ar ieguldījumu fondu tirgu Eiropā, UCITS un non-UCITS fondiem, kā arī ieguldījumu fondu likumdošanas bāzi. Šī programmas sadaļa bija viena no interesantākajām, jo studentu secinājumi kalpoja par pamatu konstruktīvām un dažreiz „karstām” diskusijām. Programmas laikā mēs guvām padziļinātu priekšstatu par UCITS fondiem, kā arī likumdošanas pēdējām izmaiņām šajā jomā. Ļoti interesantas bija Kipras finanšu nozarē pazīstamo profesionāļu uzstāšanās, kas deva iespēju iepazīties ar pēdējām tendencēm attiecīgajā finanšu tirgus apakšnozarē. Jāatzīmē, ka īpašu uzmanību pievērsa
Cyprus Securities Exchange vadītāja
Nondas Metaxas kunga,
Bank of Cyprus privāto baņķieru nodaļas vadītājas
Stella Mourouzidou kundzes un
Barclays Kipras investīciju nodaļas vadītāja
Evan Gavas kunga u.c. uzstāšanās.
Cits svarīgs programmas elements bija datora simulācijas spēle, kas deva mums iespēju, strādājot internacionālajās komandās, veikt investīciju fonda vadītāja ikdienas pienākumus, tajā skaitā stratēģijas izvēli, ekonomisko datu analīzi un pirkšanas/pārdošanas lēmumu pieņemšanu. Spēles īpatnība bija saistīta ne tikai ar iespēju kļūt par aktīvu pārvaldītāju, bet arī tas, ka spēles process norisinājās internacionālajās komandās. Tādējādi mums bija nepieciešams meklēt kompromisus un strādāt kā vienots mehānisms saspringtajos apstākļos. Papildus mēs arī prezentējām spēles laikā iegūtus rezultātus un argumentēti pamatojām izvēlētās stratēģijas nepieciešamību. Latvijas Universitātes studenti ieguva vairākas balvas, t.sk., par labāko darbu (
Best paper award on „Risk-based supervision of UCITS”) un labāko prezentāciju (
Best presentation).
Bagāta pēc satura bija arī kultūras programma. Tās ietvaros mums bija iespēja iepazīties ar Kipras galvaspilsētas Nikosijas vēsturi, apmeklējot muzeju un tās vecpilsētas daļu, apskatīt senās pilsdrupas un Afrodītes līci Pafosas apkārtnē Kipras dienvidos. Protams, interesantus iespaidus atstāja arī Kipras tavernas ar savu viesmīlību un bagāto virtuvi. Erasmus programma deva unikālu iespēju mācīties starptautiskajā vidē, komunicēt ar citu valstu studentiem, kā arī paplašināt savu redzesloku, dibināt jaunus kontaktus un iegūt jaunus draugus.