LU studentu Biznesa inkubatora dalībnieki atskaitās Latvijas uzņēmējdarbības smagsvariem
Mikus Losāns, LU Biznesa inkubatora vadītājs
Latvijas Universitātes (LU) Ekonomikas un vadības fakultātē 16.janvārī notika Biznesa inkubatora dalībnieku atskaites pasākums par padarīto pēdējā ceturksnī.
Latvijas Universitātes (LU) Ekonomikas un vadības fakultātē 16.janvārī notika Biznesa inkubatora dalībnieku atskaites pasākums par padarīto pēdējā ceturksnī.
Jauno uzņēmēju atskaites vērtēja un asu, bet konstruktīvu kritiku un ieteikumus sniedza eksperti - jau pieredzējuši un spēcīgi uzņēmēji: Andris Griķis (Inbox.lv īpašnieks un vadītājs), Aivars Ritovs (NFC Team īpašnieks un vadītājs), Andris Deniņš (auditorfirmas BDO īpašnieks), Oskars Skara (naktskluba Coyote Fly un restorāna Bibliotēka līdzīpašnieks) un Uldis Brūders (restorānu : Bufete”, „Trīs pavāri” un „Trīs zivis” līdzīpašnieks).
Trijiem jaunajiem uzņēmumiem ir jau pirmie klienti. Ģirts Brēmers, Toms Prūsis un Krišs Prūsis lapā www.Latvianfoods.com saņēmuši jau pirmos pasūtījumus no ārzemju latviešiem. Edgards Vecozoliņš ar Riga Nights aplikāciju klubu apmeklētājiem ir papildinājis jau esošo AppStore versiju Android telefoniem un jau sasniedzis 7000 lejupielādes. Maksims Andruhovičs ar www.valutas.info projektu, kas palīdz atrast izdevīgāko valūtas maiņas kursu, ir ieguldījis milzīgu darbu šajā ceturksnī – viņš ir piesaistījis jaunus apmaiņas punktus, noorganizējis reklāmas kampaņu Facebook tīklā, sasniedzis 1000 apmeklējumus dienā, saņēmis Latvijas Bankas pārstāvju apstiprinājumu par projekta nozīmīgumu, un galvenais – uzsācis iziešanu Krievijas tirgū.
Savukārt vēl trijiem jaunajiem uzņēmumiem rit sagatavošanās darbi pirms savu pakalpojumu un produktu piedāvāšanas potenciālajiem klientiem. Kristiāna Līča un Kaspara Skerbas bizness „Velosargs” ir jau izstrādājuši prototipu, piesaistījuši jaunu inženieri, kā arī uzvarējuši konkursā „Lec Biznesā” un piedalās raidījumā „Firmas noslēpums”. Arī Raivis Ieviņš ar LED apgaismojuma risinājumiem ir piesaistījis papildus komandas locekļus – inženieri un mārketinga cilvēku, kas noveda pie pirmā prototipa, saimnieciskās darbības reģistrēšanas un sarunām ar pirmajiem klientiem.
Arī Ulmaņlaika Restorāna iedzīvināšanā jaunās uzņēmējas Agnija Ruhocka un Ilze Riekstiņa ir ievērojami pavirzījušās uz priekšu – uzrakstījušas biznesa plānu, komandā piesaistījušas pavārus, izstrādājušas restorāna koncepciju un palaidušas iniciatīvu ar aicinājumu ziedot 20. Gadsimta 30. gadu mēbeles, lai atjaunotu to burvību Ulmaņlaiku restorānā. Pašlaik lielākais izaicinājums jaunajām uzņēmējām ir atrast Šefpavāru, kas būtu kompetents un vēlētos kļūt par restorāna līdzīpašnieku.
LU Biznesa inkubators tika atklāts 2012. gada oktobrī. Šogad inkubatorā tiek īstenotas deviņas studentu biznesa idejas.