
www.lpcs.lu.lv/12th-international-symposium/registration/
Simpozija darba valoda ir angļu un tas notiks LU galvenajā ēkā, Raiņa bulvārī 19. Simpozija programma ir pieejama LU DF Uztveres un kognitīvo sistēmu laboratorijas mājaslapā: www.lpcs.lu.lv un Facebook lapā (www.facebook.com/PerceptualandCognitiveSystems/).
Simpozijs tiek organizēts LU DF Uztveres un kognitīvo sistēmu laboratorija projekta „Strukturālas līdzības topoloģiskā modelēšana: informācijas vizualizācijas topoloģiskā un eksperimentālā analīze” ietvaros. Projektu atbalsta Latvijas Universitātes mecenāts SIA “Mikrotīkls”. Ziedojumu administrē Latvijas Universitātes fonds.
Simpoziju stiprina uzņēmums “Accenture” un LU fonds:

Papildu informācija masu medijiem:
Evija Ansonska, e-pasts: evija.ansonska@lu.lv, mob. tālr.: 26011887
Papildu informācija konferences dalībniekiem: lpcs@lu.lv.
Simpozijā piedalīsies izcili zinātnieki, to vidū pasaulē izcilākais vizuāli telpisko prasmju pētnieks no Ziemeļrietumu Universitāte (ASV) prof. D.Jūtals, kuram izdevies pamatot vizuāli telpisko prasmju atšķirīgo ietekmi humanitārajās, sociālajās un eksaktajās zinātnēs, to apguvē. Tāpat prof. Jūtals ir Kognitīvās attīstības biedrības (Cognitive Development Society) prezidents un žurnāla “Psiholoģiskais biļetens” (Psychological Bulletin) redaktors. D.Jūtāla lekcija būs atklāta un notiks ar uzņēmuma “Accenture” atbalstu “MadScience” cikla ietvaros.
Ielūgto referentu vidū ir arī pasaulē nozīmīgākais kvantu vizualizācijas speciālists, Oksfordas Universitātes datorzinātņu prof. B.Koeke. Viņš ir kategoriskās kvantu mehānikas aizsācējs un pasaulē vienīgais profesors, kuram piešķirts tituls “Professor of Quantum Foundations, Logics and Structures”. Tāpat simpozijā uzstāsies Ilinoisas Universitātes Čikāgā (ASV) prof. Maiks Stīfs (Mike Stieff), kurš ir ievērojams ķīmijas vizualizācijas uztveres pētnieks. Simpozijs noslēgsies ar ASV mūziķa Maikla Holta (Michael Holt) koncertu LU Lielajā aulā, kuru par ziedojumiem varēs apmeklēt ikviens interesents.
Simpoziju rīko Latvijas Universitātes Datorikas un Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes (LU DF un BVEF), bet tā idejas autors un galvenais organizators ir LU DF Uztveres un kognitīvo sistēmu laboratorijas vadītājs un profesors Jurģis Šķilters ar komandu. Šogad simpozija organizatori ir izvēlējušies diskutēt par vizuāli telpisko prasmju ietekmi uz mācīšanos. Simpozijam var pieteikties:

