mitgsw.org
OCP foundation mājaslapa: www.ocpfoundation.org
Supra National Synergy mājas lapa: www.supranationalsynergy.org
BoomRiga mājas lapa: www.boomriga.lv
Ar viņa augstības Marokas karaļa Muhammeda VI patronāžu, MITGSW 2014 (Massachussets Institute of Technologies Global Startup Workshop) norisinājās Marakešā, Marokā. Šī bija 17. gadskārtējā un pirmā 100% dabai draudzīgā un atbalstošā MIT GSW organizētā starptautiska konference, tādā veidā veicinot informētību par vides aizsardzību.
MIT GSW 2014 konferences darbā piedalījās arī mūsu fakultātes studenti - Jānis Zaltāns un Kristaps Zaļais. Izmantojot konferencē radītās iespējas, abi studenti piedalījās ne tikai „Elevator Pitch Competition” un Biznesa plānu konkursā, bet arī pārstāvēja Supra National Synergy Network ietvaros izstrādātos projektus MIT GSW organizētāja Demo Town (Demonstrāciju ciematiņā). Students Kristaps Zaļais stāsta:„ Prezentēto projektu sarakstā bija „Health and Longevity Center”, kas ir izstrādāts holistiskās medicīnas centra pilota projekts Komoru salām un Organiskas pārtikas ražošanas projekts ar pilota projektu Komoru salās, kas paredzēts Āfrikas organiskās lauksaimniecības attīstīšanai, maksimāli tiecoties saglabāt unikālo kontinenta bioloģisko daudzveidību. Tika prezentēti arī jaunākie un inovatīvākie „Latvijas melnā zelta” sapropeļa produkti. LU EVF KDBSP studenti jau ilgstoši sadarbojas ar Latvijas sapropeļa ražotāju un unikālo ieguves tehnoloģiju turētājiem, iegūstot praktisko pieredzi starptautiskās tirdzniecības darījumos un Latvijas ražotu preču jaunu eksporta tirgu meklējumos.”
Konferences ietvaros abi studenti pārstāvēja pašu dibināto jauno uzņēmēju kopienu „BoomRiga”, kā arī savu jauno lolojumu – pārnacionālo studentu uzņēmējdarbības tīklu Supra National Synergy Network. Pateicoties konferences dalībnieku lokam, kā arī studentu sekmīgajam darba rezultātam, plašu atpazīstamību guva kā Latvijas Universitātes, tā arī Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultāte.
Konference tika veidota sadarbībā ar OCP Entrepreneurship Network, ko savukārt atbalsta OCP Foundation. Konferencē piedalījās vairāk nekā 350 dalībnieku no dažādām pasaules valstīm. Lielākā daļa no konferences dalībniekiem tradicionāli ir studenti un jaunie uzņēmēji ar dažādu profesionālo pieredzi: politika, finanses, ekonomika, ražošana, ilgtspējīga attīstība un citas. Tāpat šogad OCP Foundation nodrošināja dalību konferencē lielam skaitam Marokas un citu Āfrikas valstu jaunajiem uzņēmējiem, kā arī studentiem.
Jānis Zaltāns stāsta: „Konferences darba kārtībā tradicionāli ietilpa plenārsēdes, tematiskās tikšanās, ekspertu grupu organizēšana, tajās piedaloties pasaulē pazīstamiem biznesa guru, kā arī starptautisko un institucionālo viedokļu aizstāvjiem no reģiona un pasaules mēroga uzņēmējdarbības vides, tajā skaitā: World Economic Forum, World Trends Forum, Massachusets Institute of Technology, Harvard University, JP Morgan Social Finance, Endeavor, MassChallenge, Africa 2.0, un citi.”
Puiši pastāstīja, ka konferencē īpaša uzmanība tika veltīta inovācijām un pasaules līmeņa uzņēmējdarbības tīkla attīstīšanai, iekļaujot dažādas diskusijas un daloties ar savstarpējo pieredzi.
Šī gada konferences unikalitāte izpaudās tajā, ka mērķis bija radīt praktisku pieeju uzņēmējdarbības ekosistēmas attīstīšanai, kurā organizētāji bija iekļāvuši dažādas ieinteresētās personas, kas atbalstīja inovācijas un jaunos uzņēmējus.
Konferencē norisinājās divu veidu sacensības, kurās mūsu studentu pārstāvētie projekti guva starptautisku atzinību. No tiem viens bija „Elevator Pitch Competition”, kas paredzēja īsu 1 minūtes projekta atstāstu, ar kuru iepazīstināt klātesošos un ieinteresētās personas. Otras sacensības bija par Pilna Biznesa plāna prezentāciju. Abu sacensību galvenie atbalstītāji bija MIT, MassChallange un Kembridžas inovāciju centrs.
Īpaša pateicība LU Ekonomikas un Vadības fakultātei!
Papildus informācijai:
MITGSW mājaslapa: