Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Latvijas Universitātes (LU) Sociālo zinātņu fakultāti (SZF) piektdien, 5. decembrī, aicina uz konferenci ”Mūsdienu vērtību meklējumi Latvijas izglītībā”. Tajā paredzēta domu apmaiņa par vērtību izglītības izpratni Latvijā, par tās pašreizējo stāvokli un vēlamo attīstību turpmāk.
Kā norāda LU SZF vadošā pētniece Dr. phil. Skaidrīte Lasmane, patērnieciskās intereses un dominējošā mediju kultūra galvenokārt koncentrē uzmanību situatīvu gadījumu daudzveidīgajam tīklam, samazinot svarīgo refleksijas laiku, lai izvērtētu notiekošā jēgu un apzinātu attīstības virzienus. Vērtību domāšana un darbība daudz intensīvāk iekļaujama attīstības tendenču pārraudzībā un tās korekcijās.
Par to, kādas vērtības vairāk uzsveramas mūsdienu izglītībā un kā panākt to efektu, konferencē diskutēs dažādu nozaru pārstāvji un eksperti. Savas domas izteiks Latvijas Republikas (LR) Saeimas deputāte Ingūna Rībena, Valsts izglītības satura centra (VISC) vadītāja vietniece Agra Bērziņa un vecākā referente Spodra Austruma. Ziņojumu par vērtībizglītību „ētiski nepilnīgā sabiedrībā” pieteicis Rīgas Stradiņa universitātes docents Vents Sīlis. Ar saviem vērojumiem par materālām un garīgām vērtībām mūsdienu literatūrā iepazīstinās divas pētnieces – Aija Priedīte un Brigita Siliņa. Mediju portāla Delfi.lv galvenais redaktors Ingus Bērziņš raksturos mūsdienu sabiedrības medijprasmi. Pagātnes vērtībizglītības un kultūras atmiņas lomu analizēs LU SZF profesore Vita Zelče un doc. Ivars Ijabs. Tās pašas fakultātes vadošā pētniece Skaidrīte Lasmane vērtēs morālo paraugu komunikāciju Latvijas vērtībizglītībā. Par skolēnu un pedagogu emocionālo kompetenci ziņos LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes profesore Lūcija Rutka.
Konferences noslēgumā paredzēta plaša konferences dalībnieku diskusija, kuru vadīs LU Vēstures un filozofijas fakultātes pasniedzējs, pazīstamais publicists Artis Svece.
Konference notiks 2014. gada 5. decembrī Rīgā, viesnīcas Monika Centrum telpās plkst. 10:00-16:00
Vairāk par pieteikšanos un norisi