Jaunajā akadēmiskajā gadā starp LU Fonda stipendiātiem ir atrodami arī septiņi Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes studenti.

Jaunajā akadēmiskajā gadā starp LU Fonda stipendiātiem ir atrodami arī septiņi Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes studenti.

Pavisam 90 studenti no Latvijas Universitātes un citām Latvijas augstskolām šogad saņem 19 LU Fonda stipendijas.

 

LU Fonda jau sešpadsmito gadu (pēc neatkarības atjaunošanas) piešķirto LU dižmecenāta Kristapa Morberga stipendiju šogad saņems 21 students, starp kuriem arī divi SZF studenti – Vilmārs Vesingi un Zane Katrīna Kļaviņa. Savukārt Fonda platīna mecenātes Minnas Matildes Vilhelmīnes Petkevičs piemiņai veltītās stipendijas saņems 15 Latvijas Universitātes pirmkursnieki, starp kuriem arī sociālo zinātņu studentes Anete Baltiņa, Marija Stefānija Skudra un Madara Lindāne. Vēl 4 studiju uzsācēji saņems stipendiju “Ceļamaize”, ko tradicionāli atbalsta būvniecības kompānija “Arčers” un mecenāte Anna Justīne Čakste-Rollins, kuras atbalstu saņems arī SZF pirmkursniece Krista Melisa Altāne. Starp stipendiātiem atrodama arī SZF maģistrantūras studente Diāna Kazina, kura saņems Andreja Pildegoviča stipendiju.

 

“Atbalsts, kuru jaunietis saņem, uzsākot studijas augstskolā ir īpaši vērtīgs, jo dod studentam iespēju koncentrēties studijām, pētniecībai un izcilībai jau pašā studiju gaitu sākumā,” saka „Ceļamaize” un M. M. V. Petkevičs piemiņas stipendiju komisijas dalībniece, 2001. gada Kristapa Morberga stipendiāte, Dienas žurnāli Mārketinga vadītāja Andra Rutkeviča. To apliecina arī SZF stipendiju saņēmušie studenti.

 

Vilmārs Vesingi:

LU Fonda stipendiju iegūstu jau trešo gadu, tādēļ ne vienu reizi vien ir pierādījies, ka pamēģināt- uzrakstīt motivācijas vēstuli un palūgt pasniedzējiem rekomendācijas - ir sīkums, salīdzinājumā ar to, ko no tā var iegūt. Zaudē tas, kas nemēģina un sevi novērtē par zemu.

K.Morberga stipendija ir gan prestižs sasniegums, gan finansiāls atbalsts, kas šajā gadā man palīdzēs atbrīvot daļu laika, ko būtu veltījis darbam, lai veiksmīgāk uzrakstītu bakalaura darbu.

 

Krista Melisa Altāne:

LU stipendijai “Ceļamaize” pieteicos pēc sarunas ar citiem stipendiātiem, kas arī ir SZF studenti, izstādē “Skola 2016”. Pirms tam arī biju apsvērusi iespēju pieteikties, jo doma par stipendiju, protams, bija vilinoša, taču biedēja daudzie darbi, kas bija jāizdara, lai to iegūtu. Saruna ar draudzīgajiem SZF studentiem mani iedrošināja, tāpēc nolēmu pamēģināt un pieteicos.

Lielākais ieguvums no šīs stipendijas ir brīvais laiks. Man nav jāuztraucas par to, kā apvienot studijas ar darbu, jo stipendijas dēļ varu atļauties nestrādāt. Iegūto laiku cenšos izmantot pēc iespējas lietderīgāk - iesaistoties SZF SP darbībā, apmeklējot izglītojošus un interesantus pasākumus, kā arī daudz laika veltot mācībām. Stipendija ir atvieglojusi manu dzīvi, par ko liels paldies sakāms LU Fondam!

 

Anete Baltiņa:

Motivācijas iegūšana pieteikuma rakstīšanai bija... nekāda. Iepriekš biju šo to uzzinājusi par iespējamajām stipendijām, jo klases audzinātāja mudināja uz pieteikšanos. Taču, ieraugot nepieciešamo datu/eseju/recenziju apjomu LU Fonda stipendijai, drosme kaut kā pazuda. Par laimi izstādē “Skola 2016” LU Fondu pārstāvēja brīnišķīgi studenti (viena no tām SZF SP bijusī biedre Arta Krēsliņa), kuri iedrošināja aizpildīt dokumentus, sakot, ka nav jau nemaz tik traki un ir tā vērts. Līdz ar to nonācu pie secinājuma, ka mēģināts jau nav zaudēts, un izrādījās, ka tiešām nav. To vajadzētu paturēt prātā ikvienam, kurš šaubās par pieteikšanos. Arī pati intervija (manā gadījumā - sazvanīšanās caur “Skype”) ir vienreizīga pieredze, jo tur vajag gana daudz dūšas, lai runātu un pamatotu savas spējas visas komisijas priekšā. 
Es tiešām priecājos, ka varu būt daļa no šī izcilā LU Fonda kolektīva. Tas, ko dod Fonds, nav mērāms konkrētos skaitļos, tas ir kas vairāk. Tā ir pārliecība, ka ir cilvēki, kuri tic taviem spēkiem, uzskata, ka tu vari sasniegt daudz. Manuprāt, šī ticība ir galvenais atbalsts, jo, kad viss šķiet slikti un gribas bēgt prom, es vienmēr atceros, ka ir cilvēki, kuri uz mani paļaujas. Protams, arī finansiālajai pusei ir nozīmes, jo nav jāmēģina apvienot studijas ar darbu, tādejādi ļaujot koncentrēties uz mācībām. Domāju, ka ikvienam, kurš uzsāk savas studiju gaitas, atbalsts no LU Fonda ir krietns iedrošinājuma lādiņš. 

 

Marija Stefānija Skudra

Stipendijai pieteicos pēc tam, kad par šādu iespēju mani informēja mana klases audzinātāja. Stipendijas saņemšana ir pagodinājums, atziņa, ka Latvijas Universitāte novērtē manu līdzšinējo darbību un tic manām spējām. Iegūstot stipendiju kļūstu materiāli nodrošināta un varu pilnībā pievērsties studijām un pašizaugsmei. Ar stipendijas atbalstu iegūstu lielu vērtību - laiku, kuru varu izmantot padziļinātai man interesējošo prasmju apgūšanai un personīgai izaugsmei. Esmu pateicīga LU Fondam un mecenātu sniegtajam atbalstam.

 

Svinīgajā stipendiju pasniegšanas pasākumā 8.novembrī LU Lielajā aulā piedalījās LU rektors profesors Indriķis Muižnieks, LU Fonda valdes priekšsēdētājs profesors emeritus Ivars Lācis un LU Fonda mecenāti Guntis Bērziņš, Māris Vainovskis (ZAB Eversheds Bitāns), Kaspars Garkanis (būvniecības kompānija Arčers), Agris Repšs (ZAB Sorainen) un Andris Razāns (Latvijas Republikas Ārlietu ministrija).

 

Dalīties