Sociālo zinātņu fakultāte (SZF) sadarbībā ar Apvienoto Nāciju Organizācijas Attīstības Programmu (UNDP) projekta „Kapuscinski Development Lectures” ietvaros 2017. gada 10. novembrī rīkoja Vestminsteras Universitātes profesora Deivida Čandlera (David Chandler) vieslekciju “Resilience in the Anthropocene: Governing through Mapping, Sensing and Hacking.”

Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultāte (LU SZF) sadarbībā ar Apvienoto Nāciju Organizācijas Attīstības Programmu (UNDP) projekta „Kapuscinski Development Lectures” ietvaros 10. novembrī rīkoja Vestminsteras Universitātes profesora Deivida Čandlera (David Chandler) vieslekciju “Resilience in the Anthropocene: Governing through Mapping, Sensing and Hacking.” Šī ir jau ceturtā lekcija Kapuscinski Development Lectures projekta ietvaros, kas tiek rīkota sadarbībā ar Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultāti.

Lekcijas ievadā dalībniekiem uzrunu teica Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītājas vietnieks Andris Kužnieks un UNDP pārstāvis Mehmets Erdogans (Mehmet Erdogan), savukārt D.Čandlera vieslekcijai sekojošo diskusiju vadīja LU asociētais profesors Toms Rostoks.

 

 

Profesora Deivida Čandlera uzstāšanās galvenokārt bija veltīta jēdziena “resilience” jeb izturētspējas izpratnei globalizētā pasaulē, pārvaldes koncepta ietvaros. Mūsdienās notiek pakāpeniska pāreja no hierarhiskas pārvaldes uz decentralizētu tīklveida pārvaldi ar lielāku uzsvaru uz sabiedrības spēju pārvarēt dažāda veida grūtības un izaicinājumus, tāpēc ir nepieciešama jauna izpratne par globālo pārvaldi. Lekcijas gaitā D.Čandlers uzvēra, ka ir nepieciešams uzlūkot grūtības, ar kurām mūsdienās saskaras sabiedrības, kā iespēju pārveidot sabiedrību un tās pārvaldi. Lekcijas laikā tika secināts, ka izturētspējas koncepts ir īpaši aktuāls ne tikai attīstības valstīs, bet arī tādās valstīs kā Latvijā, kas ir pārdzīvojusi smagu ekonomisko krīzi un spējusi veiksmīgi no tās atkopties.

 

Deivids Čandlers ir viens no vadošajiem pasaules zinātniekiem starptautiskās teorijas un pārvaldības jomās. Patlaban D.Čandlers ir profesors Vestminsteras Universitātes Starptautisko attiecību un politikas departamentā, kur arī veic zinātnisko darbību. Profesors D.Čandlers ir vairāk nekā divdesmit grāmatu autors vai redaktors. Pēdējo gadu laikā tikušas izdotas vairākas D.Čandlera grāmatas, kas veltītas dažādu jautājumu, tostarp arī izturētspējas, analīzei – “Ontopolitics in the Anthropocene: An Introduction to Mapping, Sensing and Hacking (Routledge, tiks publicēta 2018. gadā)”; “Peacebuilding: The Twenty Years’ Crisis, 1997-2017” (Palgrave, 2016); “The Neoliberal Subject: Resilience, Adaptation and Vulnerability” (with Julian Reid) (Rowman & Littlefield, 2015); “Resilience: The Governance of Complexity” (Routledge, 2014); “Freedom vs. Necessity in International Relations: Human-Centred Approaches to Security and Development” (Zed Books, March 2013), un daudzas citas. Papildus profesors ir izstrādājis un iesniedzis vairāk nekā simts akadēmisko publikāciju starptautiski recenzējamos izdevumos par starptautisko attiecību, sociālo teoriju, drošības, attīstības, demokrātijas, vēstures, ģeogrāfijas, politikas teorijas un filozofijas tēmām.

 

Projektu „Kapuscinski Development Lectures” īsteno ANO Attīstības Programma ar Eiropas Komisijas finansiālo atbalstu.

Dalīties