Semināra programma
09.40 – 10.00 Semināra dalībnieku ierašanās/Kafijas pauze
10.00 – 10.10 Jelgavas domes priekšsēdētāja Andra Rāviņa ievadvārdi
10.10 – 10.30 “Dinamiskās mobilitātes budžeta modelēšana”/ LBTU zinātņu prorektore prof. Irina Arhipova
10.30 – 10.50 “SKDS aptauja: Jelgavas iedzīvotāju mobilitātes paradumi”/ LU pētnieks Aldis Ērglis
10.50 – 11.00 Jelgavas autobusu parka ekspertu prezentācija par uzņēmuma datubāzes pilnveidošanu un maršruta plānošanas un optimizācijas digitālajiem rīkiem
11.00 – 11.30 Diskusija par pētījumā iegūto rezultātu izmantošanu Jelgavas iedzīvotāju mobilitātes un sabiedriskā transporta optimizācijai
11.30 – 12.30 Pusdienas
Vieta: Jelgavas dome, Lielā iela 11, Jelgava
Par projektu MyFairShare
Oglekļa dioksīda emisiju samazināšana ir viens no vissvarīgākajiem mērķiem, lai pasargātu pasauli no katastrofālām klimata pārmaiņu sekām nākotnē. Projekta MyFairShare ideja balstās pētījumos, kuros pētīta pietiekamības principu piemērojamība, lai mainītu cilvēku mobilitātes ieradumus, piemēram, izmantojot individuālos mobilitātes budžetus.
MyFairShare projektā tiek apvienotas un paplašinātas esošās zināšanas, dati un modeļi, kā arī identificētas efektīvas politikas stratēģijas un izstrādāts individuālo mobilitātes budžetu taisnīgas sadales risinājums. Tā potenciāls tiek pārbaudīts sešās “atvērtās laboratorijās” (Living Labs), viena no tām ir Jelgavas pilsēta, kas pētījumā piedalās kopā ar tādām Eiropas metropolēm kā Londona un Vīne.
Projekta starptautiskajā konsorcijā ietilpst Austrijas Tehnoloģiju institūts GmbH (AIT Austrian Institute of Technology GmbH), Austrijas Dabas resursu un dzīvības zinātņu universitāte, BOKU (University of Natural Resources and Life Sciences, BOKU, Austria), Vācijas Aviācijas un kosmosa centrs (German Aerospace center, DLR), Lorenz Consult (FLO), Londonas Ekonomikas un politikas zinātnes skola (London School of Economics and Political Science, LSE), Norvēģijas Transporta ekonomikas institūts (Institute of Transport Economics, TOI, Norway), Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte (LBTU) ( iepriekš - Latvijas Lauksaimniecības universitāte) un Latvijas Universitāte (LU), kā arī dažādu valstu un pašvaldību uzņēmumi. Projekta partneru pieredze aptver visas projekta sekmīgai īstenošanai nozīmīgās jomas.
Pētījums “Individuālie mobilitātes budžeti kā sociālais un ētiskais pamats oglekļa emisiju samazināšanai” (angļu valodā - Individual Mobility Budgets as a Foundation for Social and Ethical Carbon Reduction (MyFairShare)) tiek īstenots programmas Apvārsnis 2020 ERA-NET Cofund aktivitātes - ERA-NET Cofund Urban Accessibility and Connectivity (ENUAC) ietvaros.