Latvijas Universitātes (LU) 83. starptautiskās zinātniskās konferences laikā no 2025. gada 15. janvāra līdz 7. aprīlim ieplānota plenārsēde un 15 sekciju sēdes dažādās sociālo zinātņu nozarēs. Uzsākta pieteikšanas dalībai konferencē un interesenti aicināti savu referātu tematus pieteikt līdz 2025. gada 3. janvārim.
Ikgadējā LU starptautiskā zinātniskā konference noris, lai nodrošinātu pētījumu rezultātu, ideju un domu apmaiņu zinātnieku, docētāju, studentu un industrijas pārstāvju starpā, kas ir viena no neatņemamām zinātniskās darbības sastāvdaļām.
Šogad LU Ekonomikas un sociālo zinātņu fakultātes organizētā plenārsēde veltīta digitālajai ekonomikai, tajā apspriežot politikas, konkurences un jaunu ekonomikas modeļu aspektus. Plenārsēde norisināsies 2025. gada 22. janvārī. Pēc tam darbs turpināsies 17 sekciju sēdēs ekonomikas, vadības, socioloģijas un citu sociālo zinātņu nozarēs:
- 15. janvārī- Biznesa un organizāciju vadīšanas aktualitātes;
- 16. janvārī- Globalizācijas ietekme uz tautsaimniecību un uzņēmējdarbību;
- 30. janvārī- Mārketings un inovācijas;
- 7. februārī- Socioloģija;
- 15. februārī- Jauni virzieni sociālo zinātņu pētniecībā;
- 27. februārī - Uzņēmējdarbības un vadības dažādi aspekti;
- 28. februārī- Cilvēkfaktors, ergonomika un darba vide, industriālā inženierija;
- 28. februārī- Ekonomikas izaicinājumi un riski augstas nenoteiktības apstākļos;
- 6. martā- Kopienu resursi un sociālā labklājība: iespējas, izaicinājumi un risinājumi;
- 7. martā- Ekonomikas un nodarbinātības nedrošības izaicinājumi Eiropā un Āzijā;
- 7. martā- XXI gs. finanses: tendences, izaicinājumi un perspektīvas;
- 19. martā- Digitālās finanses zaļai nākotnei;
- 20. martā- Brīvprātīgais darbs un tā nozīme cilvēkkapitāla veidošanā;
- 20. martā- Publiskā sektora pārvaldība un reformas;
- 20. martā - Mākslīgais intelekts studijās un pētniecībā;
- 27. martā- Aprites ekonomika un ilgtspējīga attīstība: izaicinājumi un nākotnes iespējas;
- 8. aprīlī- Latvijas nākotnes virzienu līdz 2050. gadam izpēte.
Gan pieredzes bagāti, gan jauni pētnieki referātu tematus dažādās sociālo zinātņu nozarēs aicināti iesniegt līdz 2025. gada 3. janvārim konferences tīmekļvietnē.
No 2024. gada janvāra līdz aprīlim jau 82. reizi Latvijas Universitātē (LU) norisināsies ikgadējā zinātniskā konference. LU konference ir kļuvusi par neatņemamu zinātniskās dzīves sastāvdaļu, kas nes līdzi gandrīz gadsimtu ilgas tradīcijas. Tradicionāli konferences darbs tiek organizēts sekciju sēdēs 4 zinātņu nozaru blokos (Dabas zinātnes, Humanitārās zinātnes, Medicīnas un veselības zinātnes, un Sociālās zinātnes), 12 prioritārās pētniecības tēmās un starpdisciplināri.
LU 82. Starptautiskās zinātniskās konferences ietvaros LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē (BVEF) tiek organizēta plenārsēde „BIZNESS. VADĪBA. EKONOMIKA.” un 11 sekciju sēdes. Plenārsēde un sekciju sēdes notiks klātienē vai tiešsaistē.
Konferencē aicināti piedalīties visi interesenti – studenti, mācībspēki un pētnieki no visām Latvijas augstskolām, zinātniskajām institūcijām, uzņēmumu un organizāciju pārstāvji, kā arī ārvalstu speciālisti starptautiskajās konferences sekcijās. Laipni aicināti visi interesenti gan kā dalībnieki ar referātiem, gan kā klausītāji un diskusiju dalībnieki.
Dalība konferencē ir bezmaksas.
Kopsavilkums
Kopsavilkums (līdz 250 vārdiem) atspoguļo pētījuma būtību, saturu un galvenos pētījuma rezultātus. Kopsavilkumā jāiekļauj problēmas pamatojums, mērķis, izmantotās pētījuma metodes, galvenie pētījuma rezultāti un secinājumi. Atslēgvārdi: maksimāli 5 atslēgvārdi
No 2023. gada februāra līdz maijam jau 81. reizi Latvijas Universitātē (LU) norisināsies ikgadējā zinātniskā konference. LU konference ir kļuvusi par neatņemamu zinātniskās dzīves sastāvdaļu, kas nes līdzi gandrīz gadsimtu ilgas tradīcijas. Tradicionāli konferences darbs tiek organizēts sekciju sēdēs 4 zinātņu nozaru blokos (Dabas zinātnes, Humanitārās zinātnes, Medicīnas un veselības zinātnes, un Sociālās zinātnes), 12 prioritārās pētniecības tēmās un starpdisciplināri.
LU 81. Starptautiskās zinātniskās konferences ietvaros LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē (BVEF) tiek organizēta plenārsēde „BIZNESS. VADĪBA. EKONOMIKA.” un 11 sekciju sēdes. Plenārsēde un sekciju sēdes notiks klātienē vai tiešsaistē.
No 2022. gada janvāra līdz martam jau 80. reizi Latvijas Universitātē (LU) norisināsies ikgadējā zinātniskā konference. LU konference ir kļuvusi par neatņemamu zinātniskās dzīves sastāvdaļu, kas nes līdzi gandrīz gadsimtu ilgas tradīcijas. Tradicionāli konferences darbs tiek organizēts sekciju sēdēs 4 zinātņu nozaru blokos (Dabas zinātnes, Humanitārās zinātnes, Medicīnas un veselības zinātnes, un Sociālās zinātnes), 12 prioritārās pētniecības tēmās un starpdisciplināri.
LU 80. Starptautiskās zinātniskās konferences ietvaros LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē (BVEF) tiek organizēta plenārsēde „BIZNESS. VADĪBA. EKONOMIKA.” un 14 sekciju sēdes. Plenārsēde notiks 2022. gada 17. februārī plkst. 15.00 Zoom platformā. To vadīs LU BVEF zinātņu prodekāne, profesore Inna Romānova, bet tajā uzstāsies LU BVEF profesore Baiba Šavriņa, asoc. prof. Maksym Kolisnyk (Ukraina) un prof. Adriana TIRON-TUDOR (Rumānija).
No 2021. gada janvāra līdz martam jau 79. reizi Latvijas Universitātē (LU) norisināsies ikgadējā zinātniskā konference. LU konference ir kļuvusi par neatņemamu zinātniskās dzīves sastāvdaļu ar gandrīz gadsimtu ilgas tradīcijas.
LU 79. Starptautiskās zinātniskās konferences ietvaros LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē (BVEF) tiek organizēta plenārsēde „BIZNESS. VADĪBA. EKONOMIKA.” un deviņas sekciju sēdes.
Plenārsēde "BIZNESS. VADĪBA. EKONOMIKA." notiks 16.februārī, plkst. 12.30, Zoom platformā. Plenārsēdi vadīs LU BVEF zinātņu prodekāne, profesore Inna Romānova.
Plenārsēdē uzstāsies prof. Inna Šteinbuka ar referātu "Towards the Post-pandemic Recovery: Opportunities and Risks of Latvian Economic Development" un Latvijas Bankas ekonomists un pētnieks Oļegs Krasnopjorovs ar referātu "Latvian Labour Market in the Shadow of Covid-19 Crisis".
Konferences sekcijas:
- Uzņēmējdarbības un tiesiskā vide postpadomju reģionā – 21.01.2021.
- Mārketings un inovācijas – 27.01.2021.
- Impact of Globalization to National Economies and Business – 28.01.2021.
- Tautsaimniecības strukturālās transformācijas problēmas un risinājumi – 29.01.2021.
- XXI gs. finanses : tendences,izaicinājumi un perspektīvas – 12.02.2021.
- Plenārsēde. BIZNESS. VADĪBA. EKONOMIKA – 16.02.2021.
- Uzņēmējdarbības un vadības dažādi aspekti – 19.02.2021.
- Latvijas tautsaimniecības potenciāla saglabāšana un konkurētspējas pieauguma veicināšana pēc pandēmijas krīzes – 04.03.2021.
- Ergonomika un darba vide, industriālā inženierija – 05.03.2021.
- Latvijas valsts un sabiedrības izaicinājumi un risinājumi starptautiskā kontekstā (INTERFRAME-LV) – 11.03.2021.
- Iedzīvotāji un ekonomika: dati, metodes, izaicinājumi (VPP DemoMig) – 26.03.2021.
No 2019. gada janvāra līdz martam jau 78. reizi Latvijas Universitātē norisināsies ikgadējā zinātniskā konference. LU konference ir kļuvusi par neatņemamu zinātniskās dzīves sastāvdaļu, kas nes līdzi gandrīz gadsimtu ilgas tradīcijas.
Latvijas Universitātes 78. Starptautiskās zinātniskās konferences ietvaros Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē (BVEF) tiek organizēta plenārsēde „BIZNESS. VADĪBA. EKONOMIKA” un piecpadsmit sekciju sēdes.
Plenārsēde "BIZNESS. VADĪBA. EKONOMIKA" notiks 11. februārī, plkst. 12.30, 424.auditorijā (Aspazijas bulvārī 5).
Plenārsēdē uzstāsies prof. Inna Šteinbuka ar referārtu "Major Risks of Economic Growth in Latvia" un prof. John Paul Broussard (Estonian Business School) ar referātu "Modelling Flash Crash Behavior in a Stock Market Using Multivariate Hawkes Processes".
Konferences sekcijas:
- Impact of Globalization to National Economies and Business 23.01.2020.
- Mārketings un inovācijas 30.01.2020.
- Industrija 4.0: iespējas un izaicinājumi 07.02.2020.
- Plenārsēde 11.02.2020.
- Grāmatvedības, finanšu un audita jaunie risinājumi zinātnē un praksē 20.02.2020.
- Uzņēmējdarbības un vadības dažādi aspekti 21.02.2020.
- Tūrisma attīstības, izglītības un pētniecības aktualitātes Baltijas jūras reģionā 21.02.2020.
- Ergonomika un darba vide, industriālā inženierija 06.03.2020.
- Latvijas valsts un sabiedrības izaicinājumi un risinājumi starptautiskā kontekstā (INTERFRAME-LV) 10.03.2020.
- Produktivitātes celšana izaugsmes riska apstākļos 11.03.2020.
- Latvijas demogrāfiskās attīstības izaicinājumi 20.03.2020
- Zaļais kurss, digitalizācija un ekonomika cilvēku labā: Latvijas iespējas nākotnes Eiropā 27.03.2020
No 2019. gada janvāra līdz martam jau 77. reizi Latvijas Universitātē norisināsies ikgadējā zinātniskā konference. LU konference ir kļuvusi par neatņemamu zinātniskās dzīves sastāvdaļu, kas nes līdzi gandrīz gadsimtu ilgas tradīcijas.
Latvijas Universitātes 77. starptautiskās zinātniskās konferences ietvaros Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē (BVEF) tiek organizēta plenārsēde „BIZNESS. VADĪBA. EKONOMIKA” un piecpadsmit sekciju sēdes.
No 2018. gada janvāra otrās puses līdz martam jau 76. reizi Latvijas Universitātē norisināsies ikgadējā zinātniskā konference. LU konference ir kļuvusi par neatņemamu zinātniskās dzīves sastāvdaļu, kas nes līdzi gandrīz gadsimtu ilgas tradīcijas.
Latvijas Universitātes 76. Starptautiskās zinātniskās konferences ietvaros Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē (BVEF) tiek organizēta plenārsēde „BIZNESS. VADĪBA. EKONOMIKA” un divpadsmit sekciju sēdes.
2017. gada februārī/martā risināsies gadskārtējā Latvijas Universitātes 75. konference, kuras ietvaros Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē tiek organizēta plenārsēde „BIZNESS. VADĪBA. EKONOMIKA” un trīspadsmit sekciju sēdes, kurās būs iespējams prezentēt un apspriest savu pētījumu rezultātus, kā arī iepazīties ar citu pētnieku darba rezultātiem.
Plenārsēde "BIZNESS. VADĪBA. EKONOMIKA" notiks 2. februārī 10:00 – 12:00 Aspazijas bulvārī 5, 225.auditorijā.
Plenārsēdi vada:
Dr.oec.,Signe Bāliņa, LU BVEF prodekāne, profesore
Plenārsēdē ar referātiem uzstājas:
Dr.sc.admin., Gundars Bērziņš, LU BVEF dekāns, asociētais profesors
Nākotnes izaicinājumi augstākajā izglītībā: Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes piemērs
Dr.oec., Aija Žīgure, LR Centrālās statistikas pārvaldes priekšniece
Izaicinājumi un attīstības virzieni oficiālajā statistikā
Dr.mat, Mihails Hazans, LU BVEF profesors
Mikrouzņēmumu nodokļa ietekme uz Latvijas darba tirgu un tautsaimniecību, 2010 – 2015
Dr.oec., Ramona Rupeika – Apoga, LU BVEF profesore
Rīga kā starptautiskais reģionālais finanšu centrs
Dr., oec., Jānis Priede, LU BVEF asociētais profesors
Protekcionisma vēsmas pasaules notikumu kontekstā
2016. gada februārī risināsies gadskārtējā Latvijas Universitātes 74. konference, kuras ietvaros Ekonomikas un vadības fakultātē tiek organizēta plenārsēde „Ekonomika. Vadība. Demogrāfija” un četrpadsmit sekciju sēdes, kurās būs iespējams prezentēt un apspriest savu pētījumu rezultātus, kā arī iepazīties ar citu pētnieku darba rezultātiem. LU jaunās zinātniskā darba stratēģijas ietvaros arī konferencē akcentēsim pētniecības un prakses mijiedarbību, pētnieciskā darba rezultātu praktisko pielietojumu un noskaidrosim jaunu pētījumu nepieciešamību fakultātes prioritārajās pētniecības jomās.
Plenārsēde "EKONOMIKA. VADĪBA. DEMOGRĀFIJA" notiks 4. februārī 10:00-12:00 Aspazijas bulv. 5, 324. aud.
Prof. Inna Šteinbuka
Investīcijas Latvijā un Eiropā: inovāciju dzinējspēks
Prof. Mihails Hazans
Augsti izglītoto emigrantu profils un atgriešanās plāni
Līga Āboliņa
Ģimenes valsts politikas izaicinājumi
2015. gada janvārī un februārī risināsies gadskārtējā Latvijas Universitātes 73. konference, kuras ietvaros Ekonomikas un vadības fakultātē tiek organizēta plenārsēde „Ekonomika. Vadība. Demogrāfija” un divpadsmit sekciju sēdes, kurās būs iespējams prezentēt un apspriest savu pētījumu rezultātus, kā arī iepazīties ar citu pētnieku darba rezultātiem. Šajā konferencē turpināsim pagājušajā gadā iesākto diskusiju par zinātnes un prakses mijiedarbību, pētnieciskā darba rezultātu praktisko pielietojumu un jaunu pētījumu nepieciešamību.
Pieteikšanās konferencei ir pagarināta līdz 2015. gada 5. janvārim. Taču mēs nevaram nodrošināt, ka referāti, kuru pieteikumi ir iesniegti pēc 11. decembra, tiks iekļauti konferences programmas drukātajā versijā. Programmas elektroniskā versijā visi pieteiktie referāti būs publicēti.
2014. gadā risināsies gadskārtējā Latvijas Universitātes 72. zinātniskā konference, kuras ietvaros Ekonomikas un vadības fakultātē tiek organizēta plenārsēde „Ekonomika. Vadība. Demogrāfija” un četrpadsmit sekciju sēdes, kurās būs iespējams prezentēt un apspriest savu pētījumu rezultātus, kā arī iepazīties ar citu pētnieku darba rezultātiem. 2014. gadā EVF sekciju sēdes notiks no janvārī un februārī (skat. pievienoto sekciju kalendāro grafiku). Šajā konferencē gribam īpaši akcentēt zinātnes un prakses mijiedarbību, diskutēt par pētnieku darba rezultātu praktisko pielietojumu un noskaidrot jaunu pētījumu nepieciešamību, visās sekcijās piesaistot profesionāļus – prakses pārstāvjus.
Plenārsēde "Ekonomika, vadības zinātne un demogrāfija" notiks 08.02.2013. plkst. 10:00 Ekonomikas un vadības fakultātē 324. aud., Aspazijas bulv. 5.
Konferences sekcijas:
Datums, laiks | Sekcijas nosaukums | Vadītāji |
30.01.2013. | Globalizācijas ietekme uz valstu ekonomiku un biznesu Impact of globalization to national economies and business | B. Šavriņa |
30.01.2013. 16:00 | Projektu vadība | Ž. Ilmete |
31.01.2013. 10:00 | Ekonometrija un kvantitatīvās analīzes metodes ekonomikā un vadības zinātnē | E.Brēķis un D.Šķiltere |
31.01.2013. 10:00 | Mārketings | V. Praude |
31.01.2013. 15:00 | Eiro Latvijā – plusi un mīnusi | I. Vaidere |
31.01.2013. 15:00 | Publiskā sektora pārvaldība un ekonomika | I. Vorončuka |
01.02.2013. 10:00 | Demogrāfija | P. Zvidriņš |
05.02.2013. 14:00 – 17:00 | Biznesa informācijas vadība Business Information Management | U. Rozevskis |
07.02.2013. 10:00 | Ilgtspējīga uzņēmējdarbības vadīšana | A. Deniņš |
07.02.2013. 10:00 | Latvijas tautsaimniecības attīstības problēmas | R. Škapars |
07.02.2013. 10:30 | Vides pārvaldība | J. Benders |
07.02.2013. 16:00 | Finanses un grāmatvedība | E. Zelgalve un I. Brūna |
12.02.2013. 11:00 | Tūrisma un viesmīlības nozares attīstības problēmas un perspektīvas | J.Brencis |
14.02.2013. 10:30 | Ilgtspējīga patēriņa komunikācija: Baltijas jūra, pārtika, veselība | R. Ernšteins |
15.02.2013. 10:00-14:00 | Vadības zinību un uzņēmējdarbības attīstības dažādi aspekti | B. Sloka |